Asteroïde-bemonstering ruimtevaartuig vangt angstaanjagend beeld van de aarde in de ruimte

NASA's asteroïde bemonstering ruimtevaartuig ving een prachtig uitzicht op onze delicate planeet en haar maan buddy afgezet tegen de uitgestrektheid van de ruimte.

De afbeelding komt van ruimtevaartuig OSIRIS-REx - een afkorting voor Origins, Spectral Interpretation, Resource Identification en Security-Regolith Explorer - die op een missie is om de asteroïde Bennu te bestuderen. Wanneer het in december 2018 aankomt, zal het de ruimterots in kaart brengen en vervolgens een monster nemen om tegen 2023 naar de aarde terug te keren. De missie zal wetenschappers helpen asteroïden beter te begrijpen, die aanwijzingen kunnen geven in de vorming van ons zonnestelsel. Maar de studie is ook een springplank naar de langere reis van NASA om de vaardigheden en technologie te ontwikkelen om asteroïden in de ruimte te mijnen.

OSIRIS-REx gelanceerd in september 2016, met behulp van de aarde als katapult het volgende jaar voor hulp bij het omleiden van zijn pad naar Bennu. Tijdens de manoeuvre draaide het zijn mid-range wetenschappelijke camera MapCam naar de aarde, waarbij enkele foto's van onze planeet in de ruimte werden gemaakt.

De bovenstaande afbeelding is een composiet van foto's die zijn gemaakt op 2 oktober 2017. De afbeeldingen zijn gemaakt met drie kleurenfilters, waarna het contrast op de maan werd uitgerekt om deze helderder en beter zichtbaar te maken. Hoewel mooi, was het ware doel van de foto pragmatisch, meldt Emily Lakdawalla voor The Planetary Society: om de instrumenten te testen en ze op aardegegevens te trainen om ze te helpen kalibreren voorafgaand aan de aankomst van het ruimtevaartuig in Bennu.

De camera legde het beeld vast toen het ruimtevaartuig 3.180.000 mijl van de planeet verwijderd was - iets meer dan dertien keer de afstand tussen de aarde en de maan. Vanwege de retraitehoek van het ruimtevaartuig, berekende Akshat Rathi voor Quartz, duo dichter bij elkaar dan ze in werkelijkheid zijn.

De eenvoudige afbeelding is een boeiende herinnering dat elk van de wezens van de aarde - en alle wezens die ervoor kwamen - allemaal deze delicate buitenpost delen in het enorme, donkere vacuüm van de ruimte.