Tientallen zeldzame documenten uit de Amerikaanse geschiedenis zijn net op een veiling verkocht

Een paar geschiedenisliefhebbers met veel te verbranden geld hadden net een velddag op een veiling van zeldzame documenten. Tientallen zeldzame documenten uit periodes van 200 jaar Amerikaanse geschiedenis zijn net geveild, met originele manuscripten en historische artefacten die voor miljoenen dollars per stuk werden verkocht. Maar hoewel veel van de items intrigerende stukjes geschiedenis zijn, is er misschien niets spannender dan de originele exemplaren van de Emancipation Proclamation en het 13e amendement dat te koop stond - de eerste keer dat het paar tegelijkertijd werd verkocht.

gerelateerde inhoud

  • Het enige ooggetuige-schilderij van de moord op Lincoln wordt eindelijk hersteld

"De betekenis ervan is echt overweldigend, " vertelt Selby Kiffer, internationale senior specialist voor boeken en manuscripten in Sotheby's Auction House, aan Lilly Workneh voor de Huffington Post . "In termen van historische betekenis - anders dan de Onafhankelijkheidsverklaring, Bill of Rights en de Grondwet - zijn deze zeldzame twee documenten enkele van de grootste documenten uit de Amerikaanse geschiedenis."

Niet verwonderlijk, de kopieën van deze documenten haalden biedingen van meerdere miljoenen dollars op de woensdagmiddagveiling, met de Emancipation Proclamation voor $ 2, 17 miljoen en het 13e amendement op $ 2, 41 miljoen. Ze zijn elk lid van slechts een handvol originele exemplaren die nog steeds in privé-handen zijn en die elk de originele handtekeningen van Abraham Lincoln dragen, evenals tijdgenoten zoals William Seward en Schuyler Colfax, Guelda Voien rapporteert voor de waarnemer .

Emancipatie proclamatie De "Authorized Edition" van de Emancipation Proclamation, ondertekend door president Abraham Lincoln (Courtesy of Sotheby's)

Het klinkt misschien een beetje als ketterij om te denken aan deze ongelooflijk belangrijke documenten die in privé-handen worden doorgegeven, maar in feite was dat de reden dat Lincoln oorspronkelijk dit exemplaar van de Emancipatie Proclamatie ondertekende. Hij gaf oorspronkelijk de historische order uit om de slavernij af te schaffen en 4 miljoen Amerikanen vrij te laten in 1863, maar het exemplaar dat zojuist werd verkocht dateert van een jaar later. In de maanden nadat de proclamatie was uitgegeven, liet Lincoln 48 exemplaren afdrukken en ondertekenen; de manuscripten werden vervolgens verkocht om geld in te zamelen voor de Sanitaire Commissie, een fonds dat soldaten van de Unie en hun families steunde, schrijft Claire Zillman voor Fortune . Slechts 27 van die exemplaren zijn tot op de dag van vandaag bewaard gebleven en 20 ervan blijven ingelijst in openbare instellingen.

Aan de andere kant is het exemplaar van het 13e amendement dat zojuist is verkocht, een zeldzaam gezicht: de editie die in de veiling wordt geveild, is een van de slechts veertien originele exemplaren ondertekend door Lincoln. Voorheen eigendom van het Gilder Lehrman Institute of American History, een non-profit organisatie die zich toelegt op het promoten van geschiedeniseducatie, werd het geveild tijdens de verkoop om geld in te zamelen voor zijn werk, meldt Workneh. Hoewel dit exemplaar aan een particuliere koper werd verkocht, blijven de meeste andere overgebleven exemplaren in handen van openbare instellingen en musea.

13 amendement Een uiterst zeldzaam exemplaar van het dertiende amendement op de Amerikaanse grondwet, ondertekend en goedgekeurd door Abraham Lincoln. (Met dank aan Sotheby's)

Hoewel dit misschien de twee belangrijkste documenten waren die te koop werden aangeboden, bevatte de veiling nog veel meer intrigerende stukjes geschiedenis. Een breedbeeld daterend uit 1768 was het werk van de grondlegger John Hancock, die het document gebruikte om te schelden tegen het Britse parlement dat oneerlijke belastingen oplegde aan de 13 koloniën. Een ander document dat dateert uit het presidentschap van Thomas Jefferson voorspelt de oorlog van 1812 toen de derde president het congres en de senaat informeerde over de groeiende crisis in het buitenlands beleid als gevolg van schendingen van de neutraliteit van Amerika door Groot-Brittannië en Frankrijk. De partij bevatte ook originele kopieën van "The Star-Spangled Banner" en het pamflet van Thomas Paine, "Common Sense".

Gezien het feit dat deze documenten uiteindelijk voor buitensporige prijzen werden verkocht, is het redelijk om te zeggen dat de meeste mensen niet veel kans hebben om de veiling te winnen. Toch is het leuk om je voor te stellen dat je een origineel exemplaar van het document hebt dat miljoenen Amerikanen aan je muur heeft bevrijd.