Wetenschappers beginnen de geheimen van de mummies te onthullen in de 'Dark Sarcophagus' in Alexandrië

In juli onthulden archeologen in Egypte dat ze iets griezeligs interessants hadden gevonden in de stad Alexandrië: een enorme sarcofaag van zwart graniet van 30 ton. Ontdekt op een bouwplaats, was het de grootste stenen doodskist ooit in de stad gevonden. Speculatie op internet liep de lucht in, met mensen die suggereerden dat het vervloekt was, dat het openen ervan zou kunnen leiden tot het einde van de wereld, of dat de enorme tombe van 8, 5 bij 5 voet een supermummie bevatte. Velen waren teleurgesteld dat toen de kist werd geopend, het drie normale menselijke lichamen onthulde die zweven in een soep van rood rioolwater (hoewel het wel een petitie veroorzaakte waarin de Egyptische autoriteiten werd gevraagd mensen de rode vloeistof uit de donkere sarcofaag te laten drinken om 'zijn krachten op zich te nemen' ").

Nu de heisa is afgestorven, hebben onderzoekers de eerste resultaten van hun wetenschappelijke analyse onthuld. Hoewel het niet zo opwindend is als het vinden van Alexander de Grote, bieden de bewoners van het graf nog steeds interessante inzichten. Nevine El-Aref bij Ahram Online meldt dat een team van onderzoekers onder leiding van Zeinab Hashish, directeur van het Department of Skeleton Remains Studies van het Egyptische ministerie van Oudheden, de schedels, bekken en andere botten heeft geanalyseerd. De lichamen omvatten een vrouw en twee mannen die op verschillende tijdstippen lijken te zijn afgezet en op elkaar gestapeld. Het feit dat een vrouw in de begrafenis is opgenomen, doet een eerdere hypothese teniet dat de bewoners van het graf soldaten waren.

De leeftijd voor de vrouw was tussen 20 en 25; voor een van de mannen, tussen 35 en 39; en de andere man, tussen 40 en 44. Dat laatste skelet heeft een gat in zijn schedel, dat genas lang voordat de man stierf. "Dit betekent dat de holte een gevolg kan zijn van een trepanatie, " vertelt Hashish aan El-Aref. "Deze operatie is de oudste chirurgische ingreep die ooit bekend is sinds de voorgeschiedenis, maar was zeldzaam in Egypte, " voegt Hashish toe in een verklaring. De overblijfselen worden verondersteld te dateren tot de Egyptische Ptolemeïsche periode, 332 tot 30 voor Christus, toen het werd geregeerd door een Griekse dynastie, of de Romeinse periode, toen het onder controle stond van dat rijk, van 30 voor Christus tot 642 na Christus

Trepanation was een chirurgische ingreep die overal in de antieke wereld werd toegepast, van Zuid-Amerika tot Afrika en Azië, en op sommige plaatsen werd het nog in de 16e eeuw toegepast. De operatie omvatte het snijden van een gat in de schedel om religieuze redenen of als een medische ingreep - om hoofdpijn, zwelling van de hersenen en hypertensie te verlichten. Er zijn slechts een handvol voorbeelden uit Egypte, wat deze vondst bijzonder maakt, hoewel het onmogelijk is te weten waarom deze persoon de behandeling heeft ontvangen.

Gouden panelen (Egyptisch ministerie van Oudheden)

Botten waren niet het enige item dat in de kist werd gevonden. Onderzoekers vonden ook een klein gouden artefact en drie dunne vellen goud, elk vierkant in reliëf met een afbeelding. Owen Jarus van LiveScience meldt dat een van de afbeeldingen de zaadpod van een opiumpapaver in een schrijn kan voorstellen, die associaties kan hebben met dood, slaap en wedergeboorte. Een andere toont een slang zonder hoofd met open mond, die een symbool van de godin Isis kan zijn en wedergeboorte kan vertegenwoordigen. "Als vuistregel lijkt het erop dat slangenjuwelen voornamelijk een vrouwelijk ding waren, " vertelt Jack Ogden, de president van de Society of Jewellery Historians. "Maar ik weet niet zeker of iemand zou kunnen suggereren dat de aanwezigheid van een slang hier suggereert dat hij verband hield met de vrouwelijke bewoner van de sarcofaag."

Het derde gouden paneel toont een palmtak of een stengel van graan, beide gerelateerd aan vruchtbaarheid en wedergeboorte.

Het ministerie woog ook op de walgelijke rode necro-Kool-Aid in de sarcofaag en bevestigde dat het waarschijnlijk rioolwater is dat de kist is geïnfiltreerd en vermengd met afgebroken mummieomhulsels, hoewel ze van plan zijn het spul nauwkeuriger te analyseren om erachter te komen waar het van is gemaakt.

Het team is ook van plan om de botten te blijven bestuderen, met behulp van DNA-tests om erachter te komen of de mensen in de sarcofaag aan elkaar verwant waren. Ze zullen ook CT-scans gebruiken om meer te weten te komen over de botten zelf. Zelfs als die scans succesvol zijn, blijft er een grote vraag over - waarom werden deze lichamen begraven in zo'n enorme, zwarte sarcofaag?

Het lijkt ook het gevaar dat de sarcofaag een vloek op de wereld loslaat, omdat de kist al meer dan een maand open is en de meesten van ons nog steeds in de buurt zijn. "Ik was de eerste die mijn hele hoofd in de sarcofaag stak ... en hier sta ik voor je ... Met mij gaat het goed", vertelde Mostafa Waziri, secretaris-generaal van de Hoge Raad voor Oudheden, na het openen in juli. "We hebben het geopend en, godzijdank, is de wereld niet in duisternis gevallen."